Leczenie narkomanii

Ośrodek leczenia narkomanii
białystok / Sokółka

Leczenie uzaleznień od narkotyków - Białystok

W naszym Ośrodku zajmujemy się również leczeniem osób uzależnionych od narkotyków. Mechanizmy uzależnienia są identyczne zarówno w przypadku alkoholu jak i narkotyków. Różnica w przebiegu choroby dotyczy głownie konsekwencji zażywania oraz szybkiego wzrostu tolerancji (jak w przypadku heroiny czy metaamfetaminy).

Odwyk narkotykowy

Odwyk narkotykowy w naszym Ośrodku trwa minimum 8 tygodni. Terapia prowadzona jest indywidualnie oraz grupowo. Ponadto podstawowy program poszerzony jest o indywidualne plany terapii dostosowane do potrzeb naszych pacjentów.

Detoks narkotykowy

Detoks narkotykowy jest pierwszym krokiem w walce z nałogiem. Przeprowadzenie detoksykacji powoduje oczyszczenie organizmu z toksyn. Jest to niezbędny element, który jednocześnie jest bardzo niebezpieczny, gdyż po zakończeniu detoksu pacjenci często odczuwają silne głody narkotykowe stąd ważna jest profesjonalna opieka. Długość odtrucia narkotykowego w naszym Ośrodku uzależniona jest od rodzaju substancji psychoaktywnej. Podczas pierwszej konsultacji medycznej lekarz ustala plan leczenia pacjenta. Fizyczna stabilizacja nie powoduje równowagi psychicznej dlatego ważna jest dalsza psychoterapia.

Zobacz nasz ośrodek