Leczenie Alkoholizmu

Ośrodek leczenia alkoholizmu
Ostrołęka

Sposób leczenia osób uzależnionych od alkoholu proponowany również przez nasz ośrodek składa się z trzech etapów. W każdym z etapów czuwają specjaliści w zwieloletnim doświadczeniem z rekomendacjami PARPA. W naszej pracy pacjent jest dla nas najważniejszy i pomagamy mu w walce z chorobą.

Leczenie uzależnień od alkoholu Ostrołęka

Program przygotowany przez naszą kadrę oparty jest zarówno na własnym doświadczeniu jak również doświadczeniu innych autorów zajmujących się ta specjalizacją. Proponujemy do siedmiu godzin psychoterapii w ciągu dnia, gdyż wierzymy, że tylko takie oddziaływanie przynosi najskuteczniejsze rezultaty. Ostatnim etapem leczenia jest utrzymanie trzeźwości w oparciu o zdobytą wiedzę oraz doświadczenie z terapii. Po zakończeniu podstawowego programu nasi pacjenci korzystają z grup wsparcia takich jak AA, AN, Al-Anon oraz dalszej terapii w trybie indywidualnym.

Odwyk alkoholowy

Każda osoba dotknięta problemem alkoholowym ma bardzo wysoką odporność na działanie alkoholu, co powoduje, że nie jest w stanie używać go z umiarem oraz przejawia wiele dolegliwości fizycznych w momencie gdy przerywa picie. Alkoholizm zaczyna się bardzo niewinnie. Początkowo pozwala uwolnić się od stresu, staje się środkiem wyrównującym lub podnoszącym nastrój. Picie alkoholu zaczyna górować nad wcześniejszymi sposobami radzenia sobie z napięciem gdyż daje natychmiastową gratyfikacją emocjonalną. Kiedy inne sposoby tracą na wartości a alkohol staje się jedynym skutecznym sposobem radzenia sonie z nieprzyjemni emocjami pojawia się coraz częstsza chęć przyjmowania substancji.

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy, skierowany jest do osób, które chcą w bezpieczny sposób przerwać picie oraz złagodzić zespół abstynencyjny. Samodzielne próby odstawienia alkoholu nierzadko wiążą się z poważnymi komplikacjami takimi jak padaczka alkoholowa lub omamy wzrokowe i słuchowe. Nieudzielenie pomocy osobom będącym w takim stanie może spowodować nawet śmierć. W naszym ośrodku detoks alkoholowy trwa do 10 dni. Podczas trwania odtrucia pacjent ma zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, nocleg oraz wyżywienie.

Zobacz nasz ośrodek