Leczenie Narkomanii

Ośrodek leczenia narkomanii
Bielsk Podlaski

Leczenie uzaleznień od narkotyków Bielsk Podlaski

Droga do narkomanii wygląda niepozornie i zaczyna się od dobrowolnej inicjacji. Jednak w miarę upływu czasu zdolność danej osoby do kontroli przyjmowania substancji zanika. Poszukiwanie narkotyków i przyjmowanie ich staje się zachowaniem kompulsywnym. Narkotyki stają się najważniejszą wartością w życiu osoby uzależnionej. Potrzeby zarówno narkomana jak i najbliższych mu osób przestają się liczyć.

Odwyk narkotykowy

Odwyk narkotykowy przeznaczony jest dla osób pełnoletnich zażywających środki psychoaktywne począwszy od marihuany po heroinę. W zależności od przyjmowanej substancji długość oddziaływań psychoterapeutycznych trwa od 8 do 12 tygodni.

Detoks narkotykowy

Leczenie uzależnienia od narkotyków powinno zacząć się od profesjonalnego detoksu narkotykowego. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie psychoterapii, która zawiera w sobie takie elementy jak terapia grupowa, indywidualna, psychoedukacja oraz uczestnictwo w grupie wsparcia AN (Anonimowi Narkomani). Efektem tych oddziaływań powinny być trwałe i głębokie zmiany we wszystkich sferach funkcjonowania danej osoby.

Zobacz nasz ośrodek