Leczenie Narkomanii

Ośrodek leczenia narkomanii
Ostrów Mazowiecka

Ośrodek leczenia narkomanii „Przystań” to bardzo przyjazne i spokojne miejsce, w którym panuje miła, ciepła i rodzinna atmosfera. Jest to niewątpliwie właściwa przestrzeń na zdrowienie i dochodzenie do siebie w walce z nałogiem, szczególnie po trudnych i ciężkich przeżyciach czy doświadczeniach. Leczenie narkomanii w naszym ośrodku jest anonimowe. Chronimy dane osobowe naszych pacjentów. Grupy terapeutyczne są bardzo małe, nie przekraczają 10 osób. Narkomania, która nie jest leczona może w konsekwencji doprowadzić nawet do śmierci uzależnionego.

Leczenie uzaleznień od narkotyków Ostrów Mazowiecka

Leczenie uzależnień od narkotyków to długi i dość skomplikowany proces, który wymaga właściwej terapii i profesjonalnego prowadzenia osoby uzależnionej. Warto się na nie zdecydować, ponieważ w ten sposób ratujemy siebie i swoje życie. Leczenie uzależnień od narkotyków jest koniecznie potrzebne każdemu uzależnionemu, gdyż jego brak powoduje poważne problemy psychiczne, fizyczne, a także społeczne. Można je podjąć w każdym momencie, gdy tylko jesteśmy zdecydowani na zerwanie z nałogiem i na ciężką, nieraz długą pracę nad sobą.

Odwyk narkotykowy

Odwyk narkotykowy w ośrodku „Przystań” jest adresowany tylko i wyłącznie do osób pełnoletnich. W czasie jego przechodzenia zaleca się całkowite odcięcie się od środowiska, w którym się przebywało wcześniej, nawet od najbliższej rodziny, aby móc się prawidłowo wyciszyć i rzeczywiście spotkać się z samym sobą. Odwyk narkotykowy ma głównie za zadanie zminimalizować i zniwelować wszelkie skutki zespołu abstynenckiego, aby w przyszłości umożliwić normalne funkcjonowanie obecnego uzależnionego.

Detoks narkotykowy

Detoks narkotykowy pozwala oczyścić organizm z toksycznych i trujących nas substancji. Po takim działaniu musi upłynąć jeszcze trochę czasu, aby można było powrócić do pełni sił i do własnej równowagi. Detoks narkotykowy pomaga nam pozbyć się nieustannego drżenia rąk, a nawet całego ciała. Dzięki niemu pozbywamy się nieustannego pocenia się, wymiotów, wzrostu i skoków ciśnienia, wszelkich bóli poszczególnych narządów naszego ciała, bezsenności, omamów słuchowych i wzrokowych, najróżniejszych form stanów lękowych czy też depresyjnych, prowadzących nieraz nawet do myśli samobójczych.

Zobacz nasz ośrodek