Leczenie Alkoholizmu

Ośrodek leczenia alkoholizmu
Wysokie Mazowieckie

Ośrodek leczenia alkoholizmu „Przystań” zaprasza wszystkie chętne osoby borykające się z chorobą alkoholową, pochodzące z Wysokiego Mazowieckiego i z najbliższych okolic, do podjęcia terapii, a w razie konieczności także i leczenia. Nasi podopieczni objęci są fachową opieką, zapewnioną przez naszych najlepszych specjalistów. Leczenie alkoholizmu jest konieczne, jeśli chcemy powrócić do samodzielnego życia w trzeźwości. Warto się na nie zdecydować, ratując w ten sposób siebie oraz w trosce o swoich najbliższych z własnego otoczenia.

Leczenie uzależnień od alkoholu Wysokie Mazowieckie

Leczenie uzależnień od alkoholu wymaga na pewno świadomości tego, że alkoholizm jest poważną chorobą, zagrażającą nie tylko naszemu zdrowiu, ale także i życiu. Jeśli jesteśmy tego w pełni świadomi, łatwiej będzie nam poprosić o pomoc i zdecydować się na - odpowiednie do naszego indywidualnego przypadku - leczenie. Leczenie uzależnień od alkoholu w ośrodku „Przytań” opiera się na głównym założeniu, iż najskuteczniejszą metodą leczenia uzależnienia od alkoholu jest właściwie przeprowadzona - przez odpowiednich specjalistów - psychoterapia.

Odwyk alkoholowy

Odwyk alkoholowy, którego możliwość oferujemy naszym pacjentom, ma skutecznie pomóc uzależnionemu właściwie funkcjonować w zwykłym codziennym życiu, jak również, co jest najważniejsze, utrzymywać pełną abstynencję i zapobiegać nawrotom choroby w przyszłości. Odwyk alkoholowy przeprowadzamy przeważnie w trzech podstawowych etapach. Są to: detoks alkoholowy, terapia podstawowa oraz terapia pogłębiona. Każdy z nich jest tak samo ważny i niezbędny do osiągnięcia pozytywnych skutków całościowego leczenia.

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy skupia się przede wszystkim na wyeliminowaniu nieprzyjemnych objawów i skutków picia alkoholu. W naszym ośrodku cała detoksykacja trwa do 10 dni, w zależności od indywidualnych reakcji konkretnego pacjenta na podawane mu przez nas niezbędne leki. Detoks alkoholowy przeprowadzamy w taki sposób, aby przez cały czas jego trwania pacjent znajdował się pod stałą fachową opieką medyczną. W każdej chwili także podopieczny może dodatkowo skorzystać ze wsparcia psychologiczno-terapeutycznego.

Zobacz nasz ośrodek