Leczenie Alkoholizmu

Ośrodek leczenia alkoholizmu
Suwałki

Alkohol jest substancją lubianą, spożywaną na różnych przyjęciach i uroczystościach. Jest środkiem rozluźniającym, dającym natychmiastową gratyfikacje emocjonalną, wpływającym na większą otwartość, rozmowność oraz pewność siebie osoby pijącej. W rzeczywistości alkohol jest jednak substancją silnie uzależniającą i wyjątkowo niebezpieczną dla zdrowia i życia. Nikt, kto zaczyna pić alkohol nie chce się uzależnić. Jednak sporadyczne, towarzyskie picie staje się często początkiem niebezpiecznej drogi – alkoholizmu.

Leczenie uzależnień od alkoholu Suwałki

Alkoholizm jest chorobą, którą tak jak inne należy leczyć. Leczeniem uzależnienia od alkoholu zajmujemy się od wielu lat, ciągle pogłębiając swoją wiedze uczestnicząc w różnych szkoleniach i warsztatach.

Odwyk alkoholowy

Odwyk alkoholowy prowadzony przez nasz ośrodek to kompleksowa terapia, która powoduje, że leczenie przebiega w sposób ekektywny, a nasi pacjenci wychodzą z chroby alkoholowej.

Detoks alkoholowy

Początkiem drogi do wyzdrowienia z uzależnienia jest detoks alkoholowy. Pozwala on na przerwanie ciągu picia oraz uniknięcie nieprzyjemnych objawów potocznie nazywanego kaca. Uniknięcie bolesnych skutków picia nie tylko pozwala szybciej rozpocząć dalszy etap leczenia ale również bezpieczniej powrócić do zdrowia fizycznego. Profesjonalna opieka podczas spadku alkoholu we krwi pacjenta wymaga dużej wiedzy oraz odpowiednich kwalifikacji. Szybkie wypłukanie alkoholu z organizmu (kroplówki) nierzadko powoduje padaczki alkoholowe. Prawidłowo przeprowadzony detoks wymaga czasu. Proponujemy odtrucie alkoholowe, które trwa do 10 dni w zależności od przyjmowanej substancji psychoaktywnej.

Zobacz nasz ośrodek