Leczenie Narkomanii

Ośrodek leczenia narkomanii
Suwałki

Leczenie uzaleznień od narkotyków Suwałki

W naszym Ośrodku zajmujemy się również leczeniem osób uzależnionych od narkotyków. Uzależnienie od narkotyków zaczyna się podobnie jak od alkoholu – niewinnie. Często nasi pacjenci zaczynają swoją narkotykową przygodę od palenia marihuany, która jest środkiem „torującym drogę” do innych narkotyków – palenie przestaje wystarczać. Uzależnienie powstaje w wyniku przekroczenia bardzo ulotnej granicy między chęcią a przymusem. Zastanawiamy jakie są powody sięgania po narkotyki? Co się do tego przyczynia? Przyczyn jest wiele od przeżywania trudności, kłopotów, stresu, chęci poczucia wolności, odlotu, zabawy dostosowania się do grupy po nudę, brak zainteresowań, poczucie gorszości, nieakceptacji. Bez względu jednak na to, co stanowi przyczynę narkomanii nieleczona powoduje poważne problemy psychiczne, somatyczne oraz społeczne, w większości przypadków doprowadza również do śmierci.

Odwyk narkotykowy

Odwyk narkotykowy kojarzy się w dużej mierze białym ścianami i osobami w kitlach. Pejoratywny obraz odwyku nie wziął się jednak znikąd. Ponad pól wieku temu narkomania nie była nazywana chorobą a leczenie nie polegało na oddziaływaniach terapeutycznych. Zespół abstynencyjny miał skutecznie odstraszyć pacjenta od dalszego przyjmowania narkotyków. Jak nie trudno się domyślić nie przynosiło to zamierzonych skutków.

Detoks narkotykowy

Detoks narkotykowy pozwala jedynie oczyścić organizm z toksyn i pomóc mu wrócić do normalnego funkcjonowania. Do najczęstszych objawów zespołu abstynencyjnego można zaliczyć: drżenie rąk i całego ciała, pocenie się, wymioty, wzrost ciśnienia, bóle somatyczne, bezsenność, omamy wzrokowe i słuchowe, stany lekowe, depresyjne, nierzadko myśli pojawiają się myśli samobójcze. Detoks narkotykowy jest pierwszym krokiem w kierunku zdrowia, jednak nie ostatnim.

Zobacz nasz ośrodek