Leczenie Alkoholizmu

Ośrodek leczenia alkoholizmu
Mońki

Ośrodek leczenia alkoholizmu zapewnia wszystkim swoim pacjentom bardzo życzliwą atmosferę. Wykwalifikowany i profesjonalny personel nieustannie towarzyszy naszym podopiecznym na ich niełatwej drodze do zdrowienia. Leczenie alkoholizmu jest to długotrwały i trudny proces, składający się z wielu etapów. Osoby wychodzące z nałogu potrzebują wsparcia i zrozumienia oraz kogoś, komu będą mogły zaufać. Choroba alkoholowa powoduje wiele spustoszenia w życiu człowieka. Tylko wspólnymi siłami można uzupełnić te deficyty.

Leczenie uzależnień od alkoholu Mońki

Leczenie uzależnień od alkoholu powinno zawsze odbywać się z odpowiednio przeszkoloną i wykwalifikowaną kadrą, która jednocześnie posiada odpowiednie ku temu predyspozycje. Nasi certyfikowani, najlepsi terapeuci, zatrudnieni w ośrodku „Przystań” z wielką cierpliwością i wyrozumiałością towarzyszą swoim podopiecznym. Leczenie uzależnień od alkoholu to długi i dość trudny proces pogłębiony na pewno o permanentną pracę nad sobą, podjętą przez każdego naszego pacjenta. Niewątpliwie zdarzają się tu zarówno wzloty, jak i upadki, które przeżywamy wszyscy razem.

Odwyk alkoholowy

Odwyk alkoholowy podejmowany przez pacjentów ośrodka „Przystań” jest połączony z całkowitą świadomą zgodą na niego zainteresowanego nim uzależnionego. Zarówno pobyt w naszej placówce, jak i przebieg całościowego leczenia, aby były skuteczne i owocne, oparte są na zasadzie dobrowolności każdego podopiecznego. Odwyk alkoholowy jest skomplikowanym procesem, którego najważniejszym zadaniem jest pomoc pacjentowi w procesie trzeźwienia oraz w znacznym złagodzeniu całego przebiegu alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy, który proponujemy wszystkim gotowym na to naszym pacjentom, pomaga powrócić uzależnionym do stanu trzeźwości. Zmniejsza on znacznie możliwość wystąpienia majaczeń czy też padaczki alkoholowej. Detoks alkoholowy niweluje cały szereg nieprzyjemnych w skutkach somatycznych i psychicznych objawów abstynenckich. Dzięki niemu unikniemy nadmiernych bólów głowy, brzucha, wymiotów, biegunek, pocenia się, suchości w ustach, drżenia rąk lub całego ciała oraz problemów z odżywianiem się, a także wszelkich lęków, nadmiernych wyrzutów sumienia, apatii czy obniżonych nastrojów.

Zobacz nasz ośrodek