Leczenie Alkoholizmu

Ośrodek leczenia alkoholizmu
Ostrów Mazowiecka

Ośrodek leczenia alkoholizmu „Przystań” zachęca chętne i pełnoletnie osoby, uzależnione od alkoholu, do skorzystania z proponowanej tutaj formy pomocy. Alkoholizm jest chorobą, która tak samo, jak wszystkie inne, wymaga dokładnego i starannie przeprowadzonego leczenia. Leczenie alkoholizmu, proponowane przez naszą placówkę, jest oparte na długoletnim doświadczeniu, praktyce i wielu latach ciężkiej pracy oraz wysiłku włożonego w jak najlepsze funkcjonowanie naszego ośrodka.

Leczenie uzależnień od alkoholu Ostrów Mazowiecka

Leczenie uzależnień od alkoholu, aby było w pełni skuteczne, musi być połączone z dobra wolą i pełną współpracą samego pacjenta. Na pewno nie jest to łatwa droga do zdrowienia, jednak – możliwa, gdy jest wzmocniona skuteczną i profesjonalną pomocą terapeutyczną przy jednoczesnym połączeniu z oddzieleniem od dotychczasowego środowiska. Leczenie uzależnień od alkoholu w naszej placówce jest oparte na całościowym spojrzeniu na pacjenta oraz stawia na permanentną pomoc potrzebującemu uzależnionemu, nie zaniedbując przy tym żadnej strefy rozwojowej człowieka.

Odwyk alkoholowy

Odwyk alkoholowy, proponowany przez nasz ośrodek „Przystań” jest skuteczną formą pomocy osobom uzależnionym od alkoholizmu. Zgłaszają się do nas nawet osoby, które mają problem z tym nałogiem już od kilkunastu, a nawet od kilkudziesięciu lat. Odwyk alkoholowy, który realizujemy w oparciu o nasze bogate doświadczenie i nabyte poprzez to umiejętności, ma za zadanie dopomóc pacjentowi uwolnić się z męczącego go nałogu. Staramy się nieustannie jak najlepiej towarzyszyć naszym podopiecznym na tej jakże niełatwej dla nich drodze.

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy w przypadku zaawansowanego już alkoholizmu, jest nierozerwalnie związany z początkiem drogi do wyjścia i uzdrowienia z tego uzależnienia. Pozwala on na przerwanie ciągu picia oraz na zniwelowaniu wszelkich pojawiających się w konsekwencji objawów zespołu odstawienia. Detoks alkoholowy pozwala szybciej i bezpieczniej powrócić do zdrowia fizycznego oraz do równowagi psychicznej. Prawidłowo przeprowadzony detoks wymaga odpowiedniej ilości czasu. W naszej placówce proponujemy odtrucie alkoholowe trwające do 10 dni.

Zobacz nasz ośrodek