Ełk – Leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Ełk

Ośrodek terapii uzależnień Ełk

Nasz ośrodek terapii uzależnień adresuje swoją ofertę do mieszkańców miasta Ełk i innych miejscowości. Dajemy osobom uzależnionym możliwość trwałego powrotu do zdrowia. Nasze metody leczenia oparte są na przekonaniu, że każda osoba jest warta tego, aby prowadzić radosne i satysfakcjonujące życie wolne od niewoli uzależnienia. Osobom, które zdecydują się na rozpoczęcie terapii w naszym ośrodku zapewniamy kompleksowy plan leczenia, który obejmuje wiele poziomów opieki. Dążymy do ustalenia realnych przyczyn nadużywania alkoholu i narkotyków. Oferujemy pełne spektrum usług w zakresie zdrowia psychicznego, prowadzonych przez profesjonalny zespół specjalistów od uzależnień. Naszym pacjentom dajemy szansę na to, by rozpoczęli swoje życie na nowo. Otrzymują oni od nas praktyczne narzędzia do walki z chorobą. Wiemy, że nie ma czegoś takiego, jak dwa identyczne przypadki uzależnienia. Dlatego w naszym ośrodku każdy może liczyć na to, że będzie traktowany z godnością i szacunkiem, a jego program leczenia będzie programem indywidualnym.

Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkomanii Ełk

Ośrodek Przystań nie oferuje ogólnych, uniwersalnych programów leczenia. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkotyków to usługa, z której często korzystają u nas mieszkańcy miasta Ełk i innych polskich miejscowości. Skupiamy się na potrzebach każdego człowieka i dajemy my to, czego potrzebuje, by żyć zdrowo i szczęśliwie. Wierzymy, że wyleczenie się z alkoholizmu i narkomanii jest jak najbardziej możliwe – wszystko zależy tylko od chęci danej osoby. Naszym celem jest danie im nadziei na lepsze jutro. Wiemy, że proces powrotu do zdrowia rozpoczyna się w momencie, gdy dana osoba podejmuje decyzję o tym, że chce udać się na terapię. Każdy kolejny dzień sprawia, że cel, jakim jest powrót do zdrowia, staje się jak najbardziej możliwy do osiągnięcia. Wiemy, że każda z osób, która zdecyduje się na przekroczenie progu naszego ośrodka, podejmuje ogromną walkę. My zaś jesteśmy po to, by ją wspierać. Ośrodek Przystań łączy w sobie konwencjonalne i holistyczne metody leczenia. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby psychiczne, fizyczne, emocjonalne i duchowe naszych pacjentów.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i lekomanii Ełk

Bardzo często zdarza się, że osoba uzależniona od alkoholu wierzy w to, że sama poradzi sobie z chorobą. Niestety rzadko kiedy się to udaje. Leczenie alkoholizmu niezależnie od tego czy odbywa się w mieście Ełk czy w innej miejscowości, prezentuje się bardzo podobnie. Z naszych dotychczasowych zawodowych doświadczeń wynika, że uzależnienie od alkoholu może powodować manipulacyjne i oszukańcze zachowania, sztywne myślenie i irracjonalne systemy przekonań, które prowadzą do dysfunkcji lub innych niezdrowych zachowań. Wyznajemy zasadę, że chcemy traktować innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani, a więc z empatią i szacunkiem. Staramy się myśleć z wyprzedzeniem i przygotować się na to, czego mogą potrzebować pacjenci i inni członkowie naszego zespołu, zanim o to poproszą. W ciągu wielu lat pracy nauczyliśmy się, że najlepszym sposobem na pomoc pacjentom jest współpraca jako zespół. Doceniamy starania wszystkich osób, które zdecydowały się na walkę z uzależnieniem i wspieramy ich w tym niezwykle trudnym zadaniu każdego dnia. Wierzymy, że każdemu należy się pomoc.

Odwyk i detoks alkoholowy

Z usług, jakie oferuje nasz ośrodek, korzystają mieszkańcy różnych miejscowości. Niezależnie od tego, czy odwyk alkoholowy odbywa osoba z miasta Ełk czy innej miejscowości, jest ona zawsze mile widziana w naszej placówce. Pomagamy ludziom uporać się z ich uzależnieniami na różne sposoby. Nie ma bowiem czegoś takiego jak dwa takie same uzależnienia. Dlatego też droga każdego pacjenta do odzyskania zdrowia jest zupełnie inna. Dążymy do tego, aby jak najlepiej pomóc osobom uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom. Ośrodek Przystań jest miejscem, w którym każda osoba może zastanowić się nad swoim dotychczasowym życiem, przeanalizować popełnione błędy i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski. Nasze holistyczne podejście skupia się na umyśle, ciele i duchu. Skupiamy się na przyczynie choroby, a nie jej objawach. Dzięki temu terapia jest skuteczna w pokonywaniu uzależnienia. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy metody leczenia oparte na dowodach. Oznacza to, że opieka, którą zapewniamy, została naukowo zweryfikowana pod kątem skuteczności.

Zobacz nasz ośrodek