Leczenie Alkoholizmu

Ośrodek leczenia alkoholizmu
Bielsk Podlaski

Prawdopodobnie każdy z nas co jakiś czas doświadcza różnych trudności. Pojawiają się w różnych sferach życia człowieka - psychicznej, społecznej, fizycznej i duchowej. Pomimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie sami sobie pomóc. Dokładnie tak dzieje się z choroba alkoholową. Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, która sieje spustoszenie w każdej sferze życia. Odosobnienie jest najgorszym sposobem poradzenia sobie z problemem. Ponadto leczenie alkoholizmu jest procesem długotrwałym, przebiegającym kilkuetapowo, co powoduje wiele frustracji, smutku i niepewności. Warto mieć wówczas obok siebie kogoś komu można zaufać.

Leczenie uzależnień od alkoholu Bielsk Podlaski

Leczenie uzależnienia od alkoholu wymaga wiele zaangażowania ze strony pacjenta dlatego podstawowym zadaniem jest budowanie motywacji do zerwania z nałogiem. Stworzyliśmy program przeznaczony dla osób uzależnionych od alkoholu w oparciu o własne doświadczenie jak również innych osób zajmujących się pomocą alkoholikom. Dodatkowym atutem programu jest kontakt z osobami z grup AA, który ma na celu budowanie sieci wsparcia po wyjściu z terapii.

Odwyk alkoholowy

Odwyk alkoholowy powinien służyć pacjentowi w lepszym zrozumieniu problemu uzależnienia, dostrzeżeniu negatywnych konsekwencji przyjmowania substancji, radzeniu sobie z głodem alkoholowym w celu przywrócenia równowagi, sprawczości oraz nabrania niezbędnych umiejętności w trzeźwym życiu.

Detoks alkoholowy

Pracując z osobami uzależnionymi wiele lat wiemy jak trudno jest przerwać ciąg alkoholowy. Wiąże się to z wieloma nieprzyjemnymi objawami abstynencyjnymi. Potocznie nazywany kac powoduje zarówno objawy somatyczne (bóle głowy, brzucha, biegunka, wymioty, pocenie się, suchość w ustach, brak apetytu lub wzmożony apetyt, drżenie rąk i całego ciała) jak również złe samopoczucie psychiczne (lęk, obniżony nastrój, apatia, wyrzuty sumienia). W naszej placówce proponujemy pacjentom detoks alkoholowy, który łagodzi przebieg alkoholowego zespołu abstynencyjnego oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia padaczki alkoholowej lub majaczenia (delirium tremens).

Zobacz nasz ośrodek