Leczenie Narkomanii

Ośrodek leczenia narkomanii
Mońki

Ośrodek leczenia narkomanii „Przystań” to niczym niezastąpiona i skuteczna pomoc dla wszystkich uzależnionych osób borykających się z tym nałogiem. Wielu wcześniej przebywających tu pacjentów, pochodzących z Moniek i z ich najbliższych okolic, opuściło już naszą placówkę. Leczenie narkomanii w „Przystani” oparte jest o wieloletnie bogate doświadczenie oraz o wysoką skuteczność. Na prośbę najbliższej rodziny lub samych zainteresowanych, dowozimy osoby chcące podjąć leczenie do naszego ośrodka.

Leczenie uzaleznień od narkotyków Mońki

Leczenie uzależnień od narkotyków to długi i skomplikowany proces oparty na całościowym spojrzeniu na pacjenta i na jego nałóg. Jest to uzależnienie, z którego nie da się wyjść samodzielnie, potrzebna jest pomoc fachowców i specjalistów. Leczenie uzależnień od narkotyków prowadzone w naszej placówce oparte jest zarówno o pomoc psychiczną, jak i somatyczną. Jego skuteczność jest w dużej mierze uzależniona od profesjonalnych terapeutów oraz od pełnej współpracy, dobrej woli i włożonego wysiłku pacjenta.

Odwyk narkotykowy

Odwyk narkotykowy w ośrodku „Przystań” skierowany jest tylko i wyłącznie do osób pełnoletnich, pochodzących z Moniek i z ich najbliższych okolic, zażywających wszelkiego rodzaju środki psychoaktywne. Odwyk narkotykowy trwa, w zależności od przyjmowanej substancji, od potrzeby i od decyzji osób go prowadzących, w granicach przeważnie od 8 do 12 tygodni. W czasie przechodzenia odwyku naszym pacjentom nie zaleca się kontaktu ze znajomymi czy też nawet ze swoją najbliższą rodziną.

Detoks narkotykowy

Detoks narkotykowy to zazwyczaj dopiero początek drogi do pełnego zdrowienia i życia w wolności od wcześniejszego swojego nałogu. Odpowiednio przeprowadzony przez profesjonalną kadrę specjalistów, może przynieść naprawdę dobre skutki i owoce. Detoks narkotykowy jest niewątpliwe ciężką pracą samego pacjenta, który musi przez to wszystko przejść i stawić czoło wszelkim pojawiającym się w jego tracie trudnościom. Nierozerwalnie łączy się on z długotrwałą psychoterapią, której głównym zadaniem jest przemiana sposobu myślenia pacjenta.

Zobacz nasz ośrodek