Bydgoszcz – Leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Bydgoszcz

Ośrodek terapii uzależnień Bydgoszcz

Nasza placówka od wielu lat z powodzeniem zajmuje się leczeniem alkoholizmu i narkomanii. Poprzez detoksykację, wparcie i fachowe doradztwo pomagamy naszym pacjentom rozpoznać niezdrowe wzorce zachowań i zastąpić je nowymi sposobami życia i odnoszenia się do świata. Ośrodek terapii uzależnień oferuje pomoc potrzebującym niezależnie od tego, czy mieszkają w mieście Bydgoszcz, czy też w jakiejkolwiek innej miejscowości. Badania pokazują, że dłuższe leczenie stacjonarne daje znacznie lepsze wyniki. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że przyznanie się do tego, że ktoś ma problem z uzależnieniem od substancji chemicznych, nie jest łatwe. Skąd wiadomo, że spożywanie alkoholu lub narkotyków wymknęło się spod kontroli? Odpowiedzi na to pytanie mogą być różne, ale generalnie jeżeli spożywanie alkoholu lub narkotyków zakłóca życie rodzinne i towarzyskie, pracę, zdrowie, stabilność emocjonalną oraz życie duchowe – wówczas uzależnienie pewnością jest problemem. Co więcej, uzależnienie dotyka osoby ze wszystkich środowisk i tragicznie odbija się na rodzinie, przyjaciołach i współpracownikach każdej osoby zależnej.

Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkomanii Bydgoszcz

Uzależnienie od alkoholu i narkotyków jest chorobą, która nie da się pokonać samą siłą woli – należy ją leczyć. Jednym z miejsc, w którym można uzyskać pomoc jest ośrodek Przystań. Placówka oferuje takie usługi jak terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkotyków, z których chętnie korzystają mieszkańcy miasta Bydgoszcz i innych polskich miejscowości. Naszym pacjentom proponujemy różnorodne programy leczenia dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Terapie, które prowadzimy, mają na celu przedstawienie możliwości prowadzenia zdrowego, pozbawionego uzależnień życia. Osoby, które przebywają w naszym ośrodku, są traktowane z należytą godnością i życzliwością. W naszej codziennej pracy staramy się tworzyć atmosferę dającą ludziom nadzieję i pozwalającą im patrzeć optymistycznie w przyszłość. Nasz personel tworzą profesjonaliści o najwyższych kwalifikacjach i standardach zawodowych. Pomagamy pacjentom w konfrontacji z ich największymi lękami i przezwyciężaniu ich uzależnień. Wspieramy ich również w tym, by ich życie po zakończeniu terapii zmieniło się na lepsze.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i lekomanii Bydgoszcz

Dążymy do przywrócenia zdrowia i całkowitego dobrego samopoczucia pacjenta. Nasz plan obejmujący leczenie alkoholizmu cieszy się dużą popularnością zarówno u mieszkańców miasta Bydgoszcz, jak też u pacjentów z innych miejscowości. W oparciu o wysoce zindywidualizowane planowanie leczenia, nasza opieka obejmuje odbudowę medyczną i emocjonalną, a także tradycyjne podejście do leczenia. Wszystko to ma miejsce w środowisku, które sprzyja kreatywnym, spersonalizowanym strategiom leczenia, pod opieką wykwalifikowanego personelu specjalizującego się w usłudze, jaką jest leczenie alkoholizmu. Nasze specjalistyczne programy pozwalają nam kierować się specyficznymi potrzebami naszych pacjentów – staramy się zapewnić im indywidualną, a nie tylko ogólną opiekę. Wychodzimy z założenia, że w Przystani jesteśmy po to, by wykorzystać swoją wieloletnie doświadczenie i wiedzę w celu poprawy zdrowia, a także samopoczucia naszych klientów. Przechodzenie przez kolejne etapy leczenia nie tylko sprawia, że czują się oni pewniej, ale również wpływa pozytywnie na ich samoocenę.

Odwyk i detoks alkoholowy

Jednym z najważniejszych aspektów powrotu do zdrowia jest skuteczne komunikowanie myśli i uczuć. Równie ważna jest poprawa relacja z rodziną i przyjaciółmi. Jak powszechnie wiadomo, jeżeli wokół pacjenta znajduje się więcej pozytywnie nastawionych do niego osób, wówczas prawdopodobieństwo nawrotu choroby jest znacznie mniejsze. Osoby, które decydują się na odwyk alkoholowy, niezależnie od tego czy pochodzą z miasta Bydgoszcz czy z innych miejscowości, zyskują umiejętność radzenia sobie ze stresem i presją życia w bardziej zdrowy sposób niż sięganie po alkohol. W ośrodku Przystań zapewniamy pacjentom bezpieczne i przede wszystkim komfortowe środowisko, w którym każda osoba zmagająca się z uzależnieniem od alkoholu może skupić się na swoim procesie leczenia oraz samopoczuciu umysłu, ciała i ducha. Jedną z największych zalet, jaką daje rozpoczęcie leczenia w naszej placówce, jest możliwość dostosowania rodzaju terapii do potrzeb każdego pacjenta. Nie wierzymy w uniwersalne podejście do leczenia uzależnień od alkoholu – zamiast tego opracowujemy plan leczenia, który w odniesieniu do konkretnej osoby odniesie najlepszy efekt.

Zobacz nasz ośrodek