Leczenie Alkoholizmu Rzeszów

Ośrodek leczenia alkoholizmu
Rzeszów

Rzeszów jest jednym z miast w Polsce, w którym można skutecznie podjąć leczenie alkoholizmu. Od wielu lat w miejscowośći funkcjonuje nowoczesny ośrodek leczenia alkoholizmu, który pomaga osobom uzależnionym wydostać się ze szponów tego zgubnego nałogu. Placówka świadczy usługi skierowane do osób uzależnionych od alkoholu, a głownym profilem jej działania jest leczenie alkoholizmu. Skuteczne leczenie uzależnień od alkoholu, którego uzupełnieniem jest detoks alkoholowy jest więc jak najbardziej realne.

Ośrodek leczenia alkoholizmu w Rzeszowie to nowoczesny ośrodek, którego atutem jest znakomity personel, w którego skład wchodzą doświadczeni lekarze – terapeuci, psychologowie i psychiatrzy. Dokładamy wszelkich starań, by pobyt w naszym ośrodku był dla pacjentów jak najbardziej komfortowy. Mimo, że leczenie alkoholizmu nie jest łatwym procesem, podejmujemy działania mające na celu pomoc osobom uwięzionym w szponach tego zgubnego nałogu. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w ciągu kilku lat działalności zyskał opinię jednego z najbardziej skutecznych tego typu placówek w Polsce. Odwiedzają nas i przebywają u nas pacjenci nie tylko z takich miast jak Rzeszów, Olsztyn czy Toruń, lecz również osoby, które chcą podjąć leczenie alkoholizmu i pochodzą z mniejszych miejscowości.

Leczenie uzależnień od alkoholu Rzeszów

Leczenie uzależnień od alkoholu jest długotrwałym i niezwykle trudnym procesem. Kluczem do sukcesu jest tu nie tylko pomoc doświadczonego zespołu lekarzy, terapeutów, psychiatrów i psychologów, przede wszystkim chęć osoby uzależnionej do tego by podjąć leczenie uzależnień od alkoholu. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu stara się zapewnić osobom w nim przebywającym jak najlepsze warunki do podjęcia terapii, której celem jest leczenie alkoholizmu.

Leczenie uzależnień od alkoholu jest wskazane u osób, które mają ograniczone poczucie rzeczywistości spowodowane spożywaniem przez nie nadmiernych ilości alkoholu. Szansą na zmianę sytuacji poprzez chęć podjęcia procesu jakim jest leczenie alkoholizmu stanowi najważniejszy element terapii. Nasz ośrodek leczenia uzależnień zapewni Państwu właściwe warunki do tego, by skupić się na problemie i rozpocząć skuteczne leczenie uzależnień od alkoholu. Terapia po pewnym czasie powinna dać efekty w postaci zmniejszenia chęci picia alkoholu oraz spożywania produktów go zawierających.

Odwyk alkoholowy

Ośrodek leczenia alkoholizmu w Rzeszowie to sprawdzona placówka, która pomogła wielu osobom w skutecznej walce z uzależnieniem od alkoholu. Wśród realizowanych przez nas metod walki z uzależnieniem warto zwrócić uwagę na odwyk alkoholowy. Jest to zabieg dający osobie uzależnionej możliwość uświadomienia sobie stanu, w jakiej się ona znajduje, a przede wszystkim tego, że rzeczywiście potrzebuje ona skutecznego rozwiązania jakim jest leczenie alkoholizmu. Odwyk alkoholowy daje naszym pacjentom szansę na zaprzestanie picia alkoholu. Sam odwyk alkoholowy może trwa ć nie krócej niż od 6 do 8 tygodni. Należy jednak mieć na uwadze, że efekty podjętego działania nie będą widoczne natychmiast. Osoba która rozpoczyna leczenie alkoholizmu i trafia na odwyk alkoholowy zostajew pierwszej kolejności poddana detoksykacji.

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy jako element terapii alkoholowej, który stanowi odtrucie organizmu od alkoholu i umożliwia pacjentom przejście przez zespół odstawienia alkoholowego. Jednakże należy mieć na uwadze, że przeprowadzony w warunkach domowych detoks alkoholowy jest nieskuteczny. Zalecamy dokonanie detoksu alkoholowego w sprawdzonej placówce, jaką jest np. ośrodek leczenia alkoholizmu w Rzeszowie. Detoks alkoholowy, często wspierany farmakologicznie, trwa zazwyczaj do dziesięciu dni. W czasie jego odbywania osobie uzależnionej podaje się elektrolity, witaminy i sole mineralne. Daje to możliwość przywrócenia w organizmie równowagi metabolicznej. Przed podjęciem decyzji o udaniu się na detoks alkoholowy zalecamy dokonanie konsultacji u lekarza prowadzącego terapię – tylko wówczas leczenie alkoholizmu poprzez detoks alkoholowy może okazać się dla danego pacjenta skuteczne.

Zobacz nasz ośrodek