Leczenie Alkoholizmu Częstochowa

Ośrodek leczenia alkoholizmu
Częstochowa

Ośrodek leczenia alkoholizmu w mieście Częstochowa umożliwia osobom z problemem alkoholowym rozpoczęcie terapii oraz skuteczne leczenie alkoholizmu. Placówka specjalizuje się w prowadzeniu działań terapeutycznych, wśród nich oferuje m.in. leczenie uzależnień od alkoholu, którego skutecznym uzupełnieniem jest detoks alkoholowy.

Ośrodek leczenia alkoholizmu w Częstochowie to przede wszystkim doświadczony zespół medyczny, w którego skład wchodzą lekarze terapeuci, psychiatrzy i psychologowie. W naszej codziennej pracy staramy się zapewnić naszym pacjentom jak najlepsze warunki do tego, by leczenie alkoholizmu przebiegało w naj najmniej uciążliwy dla nich sposób. Biorąc pod uwagę, że leczenie alkoholizmu nie jest łątwe, a pobyt w takim miejscu jak ośrodek leczenia alkoholizmu może powodować u nich stres, dążymy do tego, by czuli się w tej stresującej sytuacji jak najbardziej komfortowo.

W ciągu zaledwie kilku lat działalności ośrodek leczenia alkoholizmu w Częstochowie zyskał uznanie wśród naszych pacjentów i podobnych tego typu placówek w Polsce. Osobami, które korzystają z naszych działań terapeutycznych obejmujących zakresem leczenie alkoholizmu, są nie tylko mieszkańcy miasta Częstochowa, lecz również innych miejscowości z całej Polski.

Leczenie uzależnień od alkoholu Częstochowa

Ośrodek leczenia alkoholizmu, który prowadzimy, dąży do zapewnienia pacjentom możliwie jak najlepszych warunków do podjęcia działania jakim jest leczenie uzależnień od alkoholu. Przed rozpoczęciem terapii należy mieć pełną świadomość, że leczenie uzależnień od alkoholu jest procesem długotrwałym i przede wszystkim niezwykle trudnym dla osoby biorącej w nim udział. Najważniejsza jest chęć osoby uzależnionej do tego, by rozpocząć leczenie alkoholizmu. Nie bez znaczenia pozostaje też pomoc wykwalifikowanego personelu, którym w przypadku placówki jaką jest ośrodek leczenia alkoholizmu w Częstochowie tworzą uznani specjaliści. Jesteśmy zdania, że leczenie uzależnień od alkoholu może przynieść pożądane efekty wyłącznie poprzez współpracę pacjenta oraz wspierających go lekarzy.

Odwyk alkoholowy

Ośrodek leczenia alkoholizmu w mieście Częstochowa dokłada wszelkich starań, by decydujący się na podjęcie w nim terapii pacjenci osiągnęli zamierzony cel, którym jest leczenie alkoholizmu. Zwracamy Państwa uwagę na odwyk alkoholowy - zabieg umożliwiający osobie uzależnionej detoksykację organizmu, a także uświadomienie sobie sobie stanu, w jakiej się dana osoba znajduje. Ten element oraz leczenie uzależnień od alkoholu daje szansę na to, że pacjent uświadomi sobie swoją sytuację i z większą mobilizacją podejdzie do procesu leczenia. Odwyk alkoholowy trwa nie krócej niż od 6 do 8 tygodni – warto jednak mieć na uwadze, że jego efekty nie są natychmiastowe. Doświadczenie jakie posiadamy prowadząc ośrodek leczenia alkoholizmu pozwala nam jednak przypuszczać, że odwyk alkoholowy, który stosujemy w terapii na znaczący wpływ na skuteczne leczenie alkoholizmu.

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy jako element terapii alkoholowej znajduje zastosowanie jako odtrucie organizmu od znajdującego się w nim alkoholu. Umożliwiający pacjentom przejście przez zespół odstawienia alkoholowego detoks alkoholowy jest skuteczny jedynie w warunkach klinicznych – miejscem właściwym do jego przeprowadzenia jest m.in. prowadzony przez nas ośrodek leczenia alkoholizmu w Częstochowie. Detoks alkoholowy prowadzony w warunkach domowych jest zazwyczaj neiskuteczny. Szacuje się, że właściwie przeprowadzony i wspierany farmakologicznie detoks alkoholowy trwa zazwyczaj do dziesięciu dni. W tym czasie pacjentowi podaje się elektrolity, sole mineralne i witaminy, co umożliwia przywrócenie w organizmie równowagi metabolicznej. Podejmując decyzję o rozpoczęciu czynności jaką jest detoks alkoholowy prosimy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Zobacz nasz ośrodek