Wrocław – Leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Wrocław

Ośrodek terapii uzależnień Wrocław

Przystań to placówka terapeutyczna dająca ludziom szansę na rozpoczęcie nowego, lepszego życia. Ośrodek terapii uzależnień, którego pacjentami są często mieszkańcy miasta Wrocław, pomaga w osiągnięciu abstynencji od alkoholu i narkotyków. Nasi specjaliści poddają osoby uzależnione intensywnemu programowi leczenia, mającemu na celu zapobiegnięcie ich powrotowi do nałogu. Przebywanie w ośrodku jest całkowicie dobrowolne. Dzięki wdrożonym programom terapeutycznym udało nam się pomóc setkom uzależnionych od alkoholu i narkomanii osób. Nasze kompleksowe programy leczenia dają naszym klientom możliwość skutecznego wyleczenia się z uzależnienia. W skład naszego personelu wchodzą lekarze oraz psychoterapeuci specjalizujący się w leczeniu uzależnień. Oferujemy specjalistyczne terapie adresowane do osób dotkniętych uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Wychodzimy z założenia, że podczas procesu, jakim jest terapia, leczymy osobę, a nie tylko jej uzależnienie. Nasze kompleksowe programy leczenia uzależnień, odbywają się w bezpiecznych przestrzeniach ośrodka. Pragniemy podkreślić, że cenimy i szanujemy godność i wartość każdego człowieka.

Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkomanii Wrocław

Nasz system leczenia uzależnień umożliwia skuteczny powrót do zdrowia. Naszym pacjentom z miasta Wrocław poprzez podejmowane przez nas działania, jakim jest terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkotyków, dajemy szansę na lepsze jutro. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że uzależnienie jest chorobą rodzinną. Dlatego Przystań oferuje kameralne otoczenie, w którym pacjenci mają możliwość bezpiecznego skonfrontowania się ze swoimi problemami. Naszym klientom proponujemy elastyczny, zindywidualizowany program terapeutyczny, który ułatwi ich leczenie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Nasi pacjenci mogą liczyć na pełną dyskrecję. Podczas pracy nad realizacją celów leczenia osoby cierpiące z powodu uzależnienia uczą się prowadzić zdrowe, wolne od nałogów życie i dążą do osiągnięcia fizycznego, emocjonalnego i duchowego dobrostanu.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i lekomanii Wrocław

Ośrodek terapeutyczny Przystań to miejsce, w którym cenimy sobie prawo jednostki do samostanowienia. Stosowane przez nas praktyki mają oparcie w badaniach i wieloletnim doświadczeniu. Poczucie braku kontroli, zagubienia, izolacji, beznadziei i strachu - wiemy, że uzależnienie ma wiele twarzy i bierze nad człowiekiem górę na wiele sposobów. Pomagamy osobom zmagającym się z chorobą alkoholową w zmniejszeniu ryzyka nawrotu choroby i osiągnięciu zdrowego, zrównoważonego stylu życia. Aby pomóc pacjentom osiągnąć te cele, program opiera się na podejściu holistycznym do kwestii zdrowia fizycznego, społecznego, psychicznego i duchowego jednostki. Leczenie alkoholizmu, z którego korzystają również mieszkańcy miasta Wrocław, jest całkowicie dobrowolne. W ośrodku Przystań jesteśmy po to, by pomóc pacjentom zastąpić negatywne uczucia poczuciem nadziei, spokoju ducha i pewności siebie, zaś ostatecznym celem jest pełne celów i spełnione życie. Nasze programy wykorzystają sprawdzone metody, które pomagają w dokonaniu wielu pozytywnych zmian.

Odwyk i detoks alkoholowy

Wszystkie osoby przebywające w ośrodku Przystań są proszone o powstrzymanie się od spożywania alkoholu. Odwyk alkoholowy, z którego często korzystają pacjenci z miasta Wrocław, stanowi skuteczną metodę walki z uzależnieniem. Przed rozpoczęciem odwyku określa się, czy dany program leczenia jest dla danej osoby odpowiedni. Nasz zespół tworzą fachowcy od leczenia uzależnień, którzy posiadają w tym temacie wieloletnie doświadczenie. Dzięki ich codziennej pracy jesteśmy w stanie wyleczyć wiele osób uzależnionych od alkoholu. Jednocześnie wierzymy, że wszyscy nasi pacjenci mają prawo do pełnej szacunki opieki – dlatego też nigdy ich nie oceniamy, niezależnie od ich sytuacji. Nasza placówka oferująca odwyk alkoholowy jest dostępna dla wszystkich osób, które czują się odurzone lub doświadczają odstawienia alkoholu. Długość pobytu w ośrodku Przystań zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. W naszej codziennej pracy koncentrujemy się na stabilizacji zdrowia psychicznego i fizycznego jednostki poprzez proces odstawienia. Bezpieczne i przyjazne środowisko zachęca zaś do rozpoczęcia procesu zdrowienia

Zobacz nasz ośrodek