Szczecin – Leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Szczecin

Ośrodek terapii uzależnień Szczecin

Przystań to miejsce, w którym osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków mogą zyskać szansę na powrót do normalnego życia. Ośrodek terapii uzależnień, z którego chętnie korzystają mieszkańcy miasta Szczecin, jest uznawany za jedną z najbardziej profesjonalnych placówek zajmujących się leczeniem uzależnień w Polsce. Udało nam się stworzyć przestrzeń, w której pacjenci dzięki troskliwej opiece i właściwemu doborowi programu leczenia odzyskują siły, a ich życie wraca na właściwe tory, Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym gościom jak najszerszy zakres usług i zaspokajamy ich potrzeby na każdym etapie powrotu do zdrowia. Jak powszechnie wiadomo uzależnienie jest złożoną, ale uleczalną chorobą, która wpływa na funkcjonowanie mózgu. Nie ma jednak jednego rodzaju leczenia, które byłoby odpowiednie dla wszystkich. Dlatego też stosowane przez nas plany leczenia są przez nas często przeglądane i modyfikowane w celu ich dopasowania do wciąż zmieniających się potrzeb pacjenta. W razie potrzeby leczenie powinno obejmować zarówno usługi medyczne, jak również usługi w zakresie zdrowia psychicznego.

Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkomanii Szczecin

Ośrodki leczenia uzależnień mogą być skuteczne tylko wtedy, gdy pacjent ma chęć przebywania w nich i pozbycia się swoich nałogów. Przystań to miejsce, w którym z takich usług jak terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkotyków, korzystają osoby z całej Polski, również z miasta Szczecin. Nasza placówka daje ludziom nadzieję i szansę na odkrycie swojego życia na nowo. Jednocześnie wierzymy, że każda osoba ma swoją wartość i cel w życiu. Program leczenia każdego pacjenta opracowujemy w taki sposób, by odpowiadał jego indywidualnym potrzebom. Pomimo wielu wyzwań nasi klienci przez cały czas trwania leczenia mogą liczyć na wsparcie ze strony naszego wykwalifikowanego personelu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że uzależnienia przeplatają się z osobistym, zawodowym, umysłowym i duchowym aspektem naszego życia, ale jesteśmy również przekonani, że wszystkie przeciwności losu związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków da się przezwyciężyć. W Przystani jesteśmy przede wszystkim po to, by pomóc – a sukces każdego z naszych pacjentów w wychodzeniu z choroby jest również naszym sukcesem.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i lekomanii Szczecin

Przystań to miejsce, w którym znamy złożoność uzależnienia i alkoholu i wiemy, że droga do trzeźwości i powrotu do zdrowia jest wyjątkowo trudna. Od detoksu po spersonalizowane leczenie umysłu, ciała i ducha, jesteśmy zaangażowani w pomoc w znalezieniu drogi do wyzdrowienia. Niezależnie od tego, w jakim momencie podróży znajduje się osoba uzależniona, czy podejmowała już leczenie alkoholizmu, czy pochodzi z miasta Szczecin czy z innej miejscowości, w naszym ośrodku leczenia uzależnień może on liczyć na fachową pomoc. Nasze programy leczenia dają osobom zmagającym się z uzależnieniem od alkoholu odpowiednie narzędzia i czas niezbędny do osiągnięcia długoterminowego powrotu do zdrowia. Stosując podejście całościowe - do umysłu, ciała i ducha – zajmujemy się uzależnieniami i współwystępującymi zaburzeniami psychicznymi lub medycznymi, które mogą komplikować powrót do zdrowia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że podjęcie decyzji o rozpoczęciu czegoś, czym jest leczenie alkoholizmu, nie jest łatwe. Dlatego też staramy się zapewnić naszym pacjentom wszystkie informacje niezbędne do dokonania właściwego wyboru.

Odwyk i detoks alkoholowy

O tym, czy dana osoba kwalifikuje się do odbycia metody leczenia, jaką jest odwyk alkoholowy, decyduje nasz wykwalifikowany personel. Jeśli miejscem zamieszkania pacjenta jest Szczecin, pragniemy Państwa poinformować, że w naszym ośrodku leczenie podejmują osoby z terenu całej Polski. Jesteśmy w pełni zaangażowani w to, by zapewnić naszym klientom jak najlepszą opiekę. To jeden z powodów, dla których skupiamy się na indywidualnych potrzebach każdego z nich. Dążymy do tego, by każda osoba, która przebywa w naszym ośrodku, uporała się ze swoim uzależnieniem i znów cieszyła się życiem, czerpiąc z niego pełnymi garściami. Naszym celem jest odbudowanie w każdym pacjencie poczucia własnej wartości. Zadaniem, które na co dzień realizujemy, jest pomoc ludziom i ich rodzinom w zrozumieniu czym jest uzależnienie oraz umożliwienie im pełnego powrotu do zdrowia. Nasze holistyczne podejście do procesu leczenia uwzględnia wszystkie czynniki, w tym społeczne, psychologiczne, medyczne, genetyczne i inne.

Zobacz nasz ośrodek