Sosnowiec – Leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Sosnowiec

Ośrodek terapii uzależnień Sosnowiec

Złość, niskie poczucie własnej wartości czy nieumiejętność radzenia sobie z stresem to tylko niektóre czynniki, które w znacznym stopniu wpływają na to, że ludzie sięgają po alkohol i narkotyki. Nasz ośrodek terapii uzależnień świadczy usługi dla osób z całej Polski, niezależnie od tego, czy są to mieszkańcy miasta Sosnowiec czy jakiejkolwiek innej miejscowości. Opracowany przez nas program leczenia pomaga budować poczucie własnej wartości, stać się bardziej samowystarczalnym, zidentyfikować emocjonalne i fizyczne czynniki wyzwalające, które poprzedzają nawrót choroby, lepiej radzić sobie z gniewem oraz wpływem traumy. Nasz personel proponuje konwencjonalne i holistyczne metody leczenia w celu zaspokojenia potrzeb psychicznych, fizycznych, duchowych i emocjonalnych oraz zwiększenia prawdopodobieństwa długotrwałego powrotu do zdrowia. Pracujemy wspólnie z pacjentami aby rozwinąć nowe umiejętności w celu zapobiegania nawrotom uzależnienia. Wiemy bowiem, że uzależnienie wpływa zarówno na umysł, jak też ciało i duszę danej osoby.

Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkomanii Sosnowiec

Nawet w przypadku gdy dana osoba ma tylko dwa lub trzy objawy choroby, nie powinna zakładać, że nie potrzebuje leczenia. Nasza terapia i leczenie uzależnień i narkotyków zyskała uznanie nie tylko wśród mieszkańców miasta Sosnowiec, lecz także wśród pacjentów z całej Polski. Uzależnienie może powodować manipulacyjne i oszukańcze zachowania, sztywne myślenie i irracjonalne systemy przekonań, które prowadzą do dysfunkcji lub innych niezdrowych zachowań. Jednym z celów ośrodka Przystań jest pogłębienie u pacjenta zrozumienia siebie i innych osób. Wiemy, że prawdziwa zmiana jest nie tylko możliwa, ale znajduje się w zasięgu każdej osoby, która zdecyduje się na leczenie. Pomogliśmy tysiącom naszych klientów pokonać uzależnienie i zmienić swoje życie na zawsze. Dlatego warto właśnie z nami rozpocząć swoją podróż do zdrowia. Nasz personel składa się z wysoce wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy poświęcili swoje życie pomaganiu innym. Tworząc ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków Przystań zależało nam na stworzeniu miejsca dającego poczucie spójności i stabilności. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że ten cel udało się nam osiągnąć.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i lekomanii Sosnowiec

Leczenie alkoholizmu w mieście Sosnowiec jest jak najbardziej możliwe, ale mieszkańców tej miejscowości zachęcamy przede wszystkim do przyjazdu do naszego ośrodka, chociaż znajduje się on w zupełnie innej części Polski. Dla wielu osób lampka wina lub butelka piwa po pracy nie oznacza jeszcze uzależnienia. Ale dla wielu osób ten rodzaj „hobby” może stanowić samonakręcającą się spiralę prowadzącą do nadużywania alkoholu oraz uzależnienia od niego. Wychodzimy z założenia, że najlepszym sposobem na pokonanie uzależnienia od alkoholu jest skorzystanie z pomocy akredytowanego ośrodka odwykowego. Ośrodek Przystań jest uznawany za jeden z najwyżej ocenianych ośrodków leczenia alkoholizmu w Polsce. Dzięki wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym terapeutom oraz sprzyjającej leczeniu atmosferze nasi pacjenci mogą w całkowitym spokoju wyleczyć się z uzależnienia od alkoholu. Bez odpowiedniego leczenia alkoholizm może wymknąć się spod kontroli, prowadząc do poważnych problemów emocjonalnych, społecznych i ekonomicznych.

Odwyk i detoks alkoholowy

Udając się do profesjonalnego ośrodka odwykowego klienci mogą liczyć na to, że znajdą się w bezpiecznej przestrzeni, która da im możliwość pokonania uzależnienia. Odwyk alkoholowy w mieście Sosnowiec jak najbardziej da się zorganizować, my jednak zachęcamy do przeprowadzenia go w innej części Polski, w ośrodku Przystań. Nasi pacjenci mogą liczyć na pełną dyskrecję. Staramy się zapewnić najlepszy możliwy efekt dla długotrwałego wyzdrowienia poprzez całkowitą abstynencję. Stosujemy szeroki wachlarz metod i terapii behawioralnych aby dopasować się do potrzeb naszych pacjentów w zakresie leczenia uzależnień i poziomu opieki. Z naszego doświadczenia wynika, że trwała trzeźwość wymaga w pełni wyartykułowanego planu leczenia z interwencjami, które pomagają w powrocie do zdrowia. Stosujemy formę psychoterapii zorientowaną na cel, która przyjmuje praktyczne podejście do rozwiązywania problemów. Elementy restrukturyzacji poznawczej i modyfikacji zachowań są przez nas wykorzystywane w celu zbadania związku pomiędzy myślami, uczuciami i zachowaniami. Nacisk kładziony jest również na rozwijanie pozytywnych umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu oraz zdrowych wzorców myślowych.

Zobacz nasz ośrodek