Poznań – Leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Poznań

Ośrodek terapii uzależnień Poznań

Przystań to ośrodek terapii uzależnień, z którego korzystają pacjenci z wielu polskich miejscowości, również z takich miast jak Poznań. Placówka prowadzi terapie adresowane do wszystkich osób, którym zależy na stabilizacji zdrowia fizycznego i psychicznego poprzez proces odstawienia. Długość pobytu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Bezpieczne i nieosądzające środowisko, w którym odbywa się terapia, zachęca do rozpoczęcia procesu zdrowienia. Wierzymy, że każdy człowiek jest zdolny do zmiany w swoim życiu oraz, że każdy, kto czuje się więźniem swego uzależnienia, zasługuje na profesjonalną pomoc. W naszej opinii wyzdrowienie oznacza o wiele więcej niż to, czy dana osoba użyła określonej substancji. Przede wszystkim chodzi o dobre samopoczucie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. Dlatego też w naszym ośrodku patrzymy na pacjenta jako na całego człowieka, a nie jako na osobę zdefiniowaną przez status jej trzeźwości. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że uzależnienie jest stanem nawracającym. Z tego powodu stworzyliśmy silne struktury wsparcia w powrocie do zdrowia.

Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkomanii Poznań

W naszym ośrodku leczymy osoby uzależnione. W naszej codziennej pracy skupiamy się na pierwotnym charakterze uzależnienia i szkodliwych konsekwencjach dla osoby uzależnionej i jej bliskich. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostaje profesjonalny zespół, którego specjalnością są terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkotyków. Poznań to jedno z miast, którego mieszkańcy często korzystają z oferowanych przez nas usług. Wiemy, że uzależnienie jest czymś trudnym zarówno dla osób uzależnionych, jak też ich rodzin. Mimo, że zawsze staramy się przełamać związane z nim piętno, prywatność osób przebywających w naszym ośrodku jest dla nas najważniejsza. Dlatego też będąc gościem Przystani można poświęcić całą swoją energię na leczenie. Doskonale rozumiemy czym jest efekt falowy uzależnienia i codziennie widzimy, jak wiele osób jest poszkodowanych w wyniku uzależnienia od alkoholu i narkotyków jednej osoby. To jeden z powodów, dla których opracowaliśmy nasz program w taki sposób, by powrót rodziny do zdrowia był finalnym celem terapii.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i lekomanii Poznań

Staramy się pomóc każdej osobie uzależnionej od alkoholu. Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na leczenie alkoholizmu w mieście Poznań, czy pochodzisz z innej miejscowości, w Przystani możesz liczyć na fachową pomoc specjalistów. Jesteśmy świadomi tego, że na pewnym etapie pacjent może stracić nadzieję na to, że uda mu się pokonać chorobę. Dlatego też pomagamy im budować swoją odporność. Staramy się im uświadomić, że mają ważny cel w swoim życiu i kierujemy ich na właściwą drogę, aby mogli wykorzystać swój potencjał. Przez cały czas trwania terapii goście naszego ośrodka mogą liczyć na fachową pomoc. Nasi pacjenci przekonują się, że uzależnienie jest chorobą fizyczną, psychiczną i duchową. Naszym zadaniem jest dostarczenie im niezbędnych narzędzi i wsparcia, które pozwoli im wziąć odpowiedzialność za swój powrót do zdrowia. Jesteśmy uznawani za jeden z najbardziej skutecznych ośrodków leczenia alkoholizmu w Polsce. Realizujemy programy leczenia uzależnień dostosowane indywidualnie do potrzeb fizycznych i psychicznych każdej osoby.

Odwyk i detoks alkoholowy

Nasz profesjonalny zespół dba o to, aby każdemu z pacjentów zapewnić solidne podstawy do wyzdrowienia. Kładąc nacisk na leczenie o powrót do zdrowia naszym gościom oferujemy możliwość wykorzystania jednej z dostępnych opcji, jaką jest odwyk alkoholowy. Niezależnie od tego, czy nasi pacjenci pochodzą z miasta Poznań, czy z innych miejscowości, w ośrodku Przystań zyskują szansę na powrót do normalnego życia. Zapewniamy skupioną na ludzkich potrzebach, profesjonalną i pełną zrozumienia opiekę nad każdym gościem naszej placówki. Udzielamy pełnego wsparcia w procesie, jakim jest uporanie się z chorobą alkoholową. Nasze holistyczne, oparte na współpracy podejście, koncentruje się na dopasowaniu odpowiedniej metody terapii do każdego pacjenta. Rozumiemy, jak trudno jest walczyć z uzależnieniem od alkoholu, ale wiemy, że powrót do zdrowia jest jak najbardziej możliwy. Dzięki szerokiej gamie opcji leczenia jesteśmy w stanie zastosować odpowiedni program dla każdej osoby, która zdecyduje się skorzystanie z oferty naszego ośrodka.

Zobacz nasz ośrodek