Gliwice – Leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Gliwice

Ośrodek terapii uzależnień Gliwice

Ośrodek Przystań zajmuje się opracowaniem i wdrożeniem skutecznych planów leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Nasz ośrodek terapii uzależnień cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta Gliwice i osób pochodzących z innych miejscowości. Wiemy, że uzależnienia występują w wielu formach i w wielu stopniach ciężkości. Dlatego też udało nam się stworzyć przestrzeń, w której nasi pacjenci w komfortowych warunkach będą w stanie doświadczyć prawdziwej transformacji. Wyznajemy zasadę, że bliska współpraca z pacjentami, która ma miejsce w wygodnym i bezpiecznym miejscu, pomoże im zdobyć umiejętności życiowe, które są niezbędne do odzyskania pełnego zdrowia. W ośrodku Przystań koncentrujemy się na ustaleniu przyczyny choroby, a nie na jej objawach. Dzięki temu terapia jest nie tylko skuteczna w pokonaniu uzależnienia, ale również istnieje duże prawdopodobieństwo, że nigdy więcej już nie powróci. Naszym celem jest to, aby każdy, kto przekroczył próg naszej placówki, nie musiał już dłużej toczyć wewnętrznej walki, która spowodowała uzależnienie.

Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkomanii Gliwice

Uzależnienie jest chorobą zagrażającą życiu. Dlatego też ośrodek terapeutyczny Przystań stawia sobie za cel uratowanie jak największej liczby osób. Jesteśmy po to, by ściśle współpracować z pacjentem w jego walce z chorobą. Wiemy, że najbardziej skutecznym leczeniem jest leczenie zindywidualizowane i jest to jeden z powodów, dla których w naszym ośrodku nie stosujemy ogólnych podejść do klienta. Stosowane przez nas terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkotyków zyskała uznanie pacjentów z miasta Gliwice i innych polskich miejscowości. Metody, które stosujemy podczas naszej pracy, zostały naukowo zweryfikowane pod kątem skuteczności. Połączenie leczenia uzależnień opartego na dowodach naukowych ze profesjonalną i pełną zrozumienia dla potrzeb drugiego człowieka opieką, która pielęgnuje duszę, jest tym co czyni nasz ośrodek prawdziwym holistycznym centrum leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków. Każdy mały krok, prowadzący naszych pacjentów ku wyzdrowieniu, jest naszym małym sukcesem.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i lekomanii Gliwice

Leczenie alkoholizmu i terapia zdrowia psychicznego może stanowić różnicę między dobrze przeżytym życiem, a tragedią utraconych szans oraz utraconego potencjału. Niektórzy ludzie idą na odwyk alkoholowy kilka razy zanim naprawdę zaangażują się w proces, jakim jest zdrowienie. Wiele osób dostaje tylko jedną szansę. W ośrodku Przystań wierzymy, że każdy dzień w leczeniu jest okazją do zwycięstw, małych i dużych. Leczenie alkoholizmu, niezależnie od tego, czy odbywa się w mieście Gliwice, czy w naszej placówce, wygląda zawsze tak samo. Wiemy, że dla wielu z naszych pacjentów wyzdrowienie jest przedsięwzięciem na miarę życia i śmierci. Z tego względu stosujemy leczenie oparte na dowodach naukowych, a więc tych metodach opieki, które wykazały najlepsze wyniki w badaniach klinicznych. Oznacza to również, że nie stosujemy jednego podejścia do każdego z naszych pacjentów. Dostarczanie odpowiedniego rodzaju opieki dla każdej przebywającej w ośrodku osoby jest tym, co robimy najlepiej. Wierzymy, że właściwa diagnoza i skuteczne, ukierunkowane leczenie, są w stanie przynieść znakomite efekty.

Odwyk i detoks alkoholowy

W naszym ośrodku oferujemy kompleksowy zakres usług odwykowych. Wierzymy, że każda osoba, która z własnej woli chce podjąć leczenie, zasługuje na najlepszy standard opieki. Odwyk alkoholowy, niezależnie od tego, czy ma miejsce w mieście Gliwice, czy gdzie indziej, jest jednym z najbardziej zmieniających człowieka życiowych doświadczeń. W Przystani wierzymy, że optymalna opieka nad pacjentem może dać niezwykłe rezultaty. Naszą misją jest zapewnienie osobom uzależnionym pomocy w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowego i produktywnego stylu życia. Wierzymy, ze każdy ma prawo do zachowania swojej godności, a środowisko, w którym odbywa się terapia, powinno być bezpieczne i wolne od alkoholu. Stoimy na stanowisku, że powrót do zdrowia to proces trwający całe życie. Dlatego też naszym celem jest zapewnienie naszym klientom przystępnych programów leczenia uzależnień, usług w zakresie zdrowia psychicznego oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Korzystając z indywidualnego, wielodyscyplinarnego podejścia udało nam się pomóc tysiącom osób i wyleczyć je z zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu.

Zobacz nasz ośrodek