Gdynia – Leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu
Gdynia

Ośrodek terapii uzależnień Gdynia

W Przystani wszystko, co na co dzień robimy, ma na celu pomóc naszym pacjentom rozwinąć narzędzia niezbędne do całkowitego powrotu do zdrowia. Nasz ośrodek terapii uzależnień przyjmuje pacjentów w miasta Gdynia i innych polskich miejscowości. Oferujemy szeroki wachlarz usług, aby sprostać unikalnym potrzebom każdej osoby. Każdy poziom opieki odpowiada na potrzeby pacjenta na innym etapie procesu leczenia, a nasz profesjonalny personel może pomóc w określeniu, co dla danej osoby jest odpowiednie. W naszym ośrodku leczenia uzależnień każdy gość może liczyć na zindywidualizowane leczenie, które będzie najlepiej odpowiadało jego potrzebom. Wiemy, że uzależnienie jest chorobą, którą można i należy leczyć. Nasze wieloletnie doświadczenie udowadnia, że z właściwie zastosowaną i precyzyjną opieką można osiągnąć doskonałe rezultaty w postaci abstynencji i długoterminowego wyzdrowienia z uzależnienia. W naszej codziennej pracy staramy się zapewnić pacjentom najlepsze rozwiązania, które pozwolą im na powrót do wartościowego i satysfakcjonującego życia.

Terapia i leczenie uzależnień od alkoholu i narkomanii Gdynia

Nasz ośrodek leczenia uzależnień daje przebywającym w nim osobom odpowiednie wsparcie w drodze do wyzdrowienia. Realizujemy indywidualne programy leczenia i zaspokajamy indywidualne potrzeby naszych pacjentów. Wbrew pozorom terapia i leczenie uzależnień od alkoholu narkotyków osób z miasta Gdynia nie różni się niczym od terapii, z których korzystają mieszkańcy pochodzący z innych miast. Nasze programy pomagają w poprawie poczucia własnej wartości, naprawie relacji z samym sobą i innymi osobami oraz wyznaczeniu zadań w celu zbudowania fundamentu dla trwałej zmiany. Nasz zespół wykwalifikowanych pracowników medycznych ma duże doświadczenie w terapii i leczeniu uzależnień od alkoholu i narkotyków. Przez cały czas pobytu pacjenta w ośrodku pozostają oni do jego dyspozycji i może on liczyć na ich pełne wsparcie w złożonym procesie, jakim jest powrót do zdrowia. Wierzymy w wyzdrowienie na całe życie i wiemy, że każda droga, która prowadzi do celu, jest inna od pozostałych. Dlatego też w Przystani nie znajdziecie ogólnych, uniwersalnych programów, ani krótkoterminowych rozwiązań.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i lekomanii Gdynia

W naszym ośrodku każdy plan leczenia jest dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów po to, by dawać im to, czego naprawdę potrzebują do trwałego, długoterminowego wyleczenia z uzależnienia. W Przystani leczenie akoholizmu mieszkańców miasta Gdynia nie różni się niczym od leczeniem osób pochodzących z innych miejscowości. Nasze podejście do leczenia jest skoncentrowane na członkach naszej społeczności. Oceniamy potrzeby każdej przebywającej w naszej placówce osoby, określam, jaki program przyniesie jej największe korzyści i zapewniamy jej narzędzia, jakich potrzebuje, by żyć zdrowiej i przede wszystkim szczęśliwiej. Naszą misją jest pomoc ludziom w całkowitym uwolnieniu się od alkoholizmu i innych szkodliwych nałogów w połączeniu z ich wewnętrznymi korzeniami duchowości i integralności, w tworzeniu zdrowych relacji oraz w budowaniu sensownego i satysfakcjonującego życia. Nadużywanie alkoholu postrzegamy jako odzwierciedlenie podstawowych problemów wewnętrznych i społecznych. Dzięki pobytowi w naszej placówce pacjenci poznają na nowo swoją wewnętrzną siłę i integralność osobistą.

Odwyk i detoks alkoholowy

Dążymy do wykorzystania mocnych stron każdego naszego pacjenta i zachęcamy go do postrzegania świata w najbardziej pozytywny i afirmujący życie sposób. Jednocześnie kładziemy nacisk na indywidualny proces myślenia. Decydując się na detoks alkoholowy, niezależnie od tego czy na co dzień mieszkasz w mieście Gdynia czy w innej miejscowości, możesz być pewien, że w naszym ośrodku powitamy Cię z otwartymi rękoma. Jednym z naszych założeń jest to, że jak myślimy, prowadzi do tego jak się czujemy i jakie zachowania ostatecznie wybieramy. Poświęcając podczas terapii czas na zbadanie wewnętrznych myśli i związanych z nimi uczuć, pacjent może zacząć kwestionować te niesłużące, przestarzałe lub zniekształcone myśli, które prowadzą do bolesnych uczuć i złych wyborów behawioralnych. Kiedy nasi pacjenci poświęcają czas na rozpoznanie niektórych wewnętrznych wzorców myślowych i przekonań, które mają na nich wpływ, mogą zacząć kwestionować skąd te myśli pochodzą, czy są ważne, czy są użyteczne lub pożądane.

Zobacz nasz ośrodek